Sayı 4
Yeniliklerimiz

Wellbeing Eğitimleriyle Netaşlıların Yanındayız!

Wellbeing Eğitimleriyle Netaşlıların Yanındayız!

Çağımızın yeni kavramlarından biri olan ‘Wellbeing’, temelde bütünsel iyi olma hali olarak tanımlanıyor. Bütünsel iyi olma ise zihinsel, ruhsal, bedensel olarak sağlıklı ve zinde olmak anlamını taşır. Bu aynı zamanda bireylerin hem günlük hem de iş hayatlarında mutluluk dengesini kurmaları olarak da düşünülebilir. Mutlu ve bütün olarak hisseden sağlıklı bireylerin sadece kendisine değil, içinde bulundukları organizasyona ya da çalıştıkları kuruma da pozitif katkı sağlayacağı açıktır.

Wellbeing uygulamaları için çok karmaşık reçeteler aramaya gerek yok. Psikolojik olarak ‘mutlu olma’ duygusunu arttıran her uygulama, wellbeing uygulaması olarak düşünülebilir. Doğru beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, iyi ilişkiler kurmak, yaşama bağlılık, yoga, nefes egzersizi, hatta her sabah uyanınca bir bardak su içmek gibi insanı pozitif yönde harekete geçirebilecek her şey bir wellbeing uygulaması örneğidir.

Netaş, sektörde yıllardır çalışanlarına sunduğu ‘mutlu’ çalışma ortamı ile öne çıkan ve son dönemde popülaritesi artan ‘wellbeing’ kavramını çok daha öncelerinden, daha ismi bile konmadan uygulayıp hatta bunu genlerine işlemiş bir firma.

Biz de n-telligent institute olarak, pandemi nedeniyle ‘yeni normal’ düzene geçen Netaşlı çalışanlara destek olmak amacıyla ‘Kurumsal Wellbeing’ eğitimleri sunuyoruz. Sadece teknik eğitimlerin değil, bu tarz ‘insana dair’ eğitimlerin de uzaktan çalışma ile değişen özel hayatlarımızda ve iş hayatlarımızda en çok destek sağlayan unsurlardan biri olduğunu biliyoruz. Ve elbette süreklilik içeren başarıların yolu da bu mutluluktan, bu iyi olma halinden geçiyor.