Sayı 4
Projeler

Microsoft Azure: Skills Lifting Up! projesi

Uzun yıllardır partneri olduğumuz Microsoft ile gerçekleştirdiğimiz Skills Lifting Up! projemiz, Netaşlı çalışanlarla Microsoft Azure eğitimlerini ve sertifikasyon sınavlarını buluşturuyor. İki ayrı oturumda ve yüksek katılım eşliğinde düzenlediğimiz lansmanlarla duyurusunu yaptığımız bu projemize birçok yöneticimiz de sponsor olarak destek verdiler.

Selda Parın
"Bu sadece bir Microsoft sertifikasyon eğitimi değil, bu sizin IT teknolojilerini yeni nesil ihtiyaçlara göre yorumlamanızı, birden fazla üreticiyi anlamanızı, onları kavramanızı sağlayan bir imkan. Bu yüzden bu projeyi fazlasıyla önemsiyorum. Microsoft ile olan 20 yıllık yolculuğumuzda onlara tüm yeniliklerde eşlik ettik, çoğunda öncü rol oynadık. Hatta bulut dönüşümünün başlangıcında 2017 yılında dünyadaki çok sayıdaki partner arasından yılın partneri seçilmiştik Netaş olarak. Hem müşterimizin ne iş yaptığını hem de o işten üretebileceğimiz faydayı bilmemiz gerekiyor. Satış ve çözüm ekiplerimizde yer alan arkadaşlara bu eğitimin ufuk açıcı bir fayda getireceğini düşünüyorum."

Sinan Dumlu
‘Biz 2021’de Netaş olarak son kullanıcıların dijital transformasyondaki ana iş ortağı olmak istiyoruz. Bu söylerken kolay söylenen ama fark yaratılması da bir o kadar zor bir alan. Dijital transformasyonu en iyi tarif eden olmak, dijital transformasyonu en iyi basamaklandıran olmak ve bu tarif edilip basamaklandırılmış dijital transformasyonu en iyi uygulayan iş ortağı olmak en büyük amacımız.

Dijital transformasyon yapmak isteyen kurumların aplikasyonlarını, IT altyapılarını, network altyapılarını, güvenlik altyapılarını ve en nihayetinde endpointlerini buna uygun hale getirmesi gerekiyor.

Bu projeyi sadece bir ürün sertifikasyonu olarak görmemeliyiz. Aynı zamanda bizim dijital transformasyonu tarif ettiğimiz bu 5 adımın tamamında genel kültürümüzü arttıracak, müşteri karşısında patinaj çekmememizi sağlayacak, işimize değer katan konuşmalar yapma seviyesine getirecek bir fırsat. Yapılan analizler gösteriyor ki, müşterileri en fazla rahatsız eden satıcı davranış biçimleri; Çok fazla aramak, müşterinin bulunduğu endüstriyi anlamamak, sattığı ürünü ve rakipleri bilmemek, agresif satış stili gibi kavramlardır. Aslında bunlar tek bir şeye bağlı. ‘Satıcı ve çözüm ekiplerinin müşteri kanadında ilgi çekecek bir içerik sağlayamaması’. Bunun da tek çözümü; sattığımız ürünü iyi bileceğiz, müşteriye duymadığı bir içeriği sağlayacağız, özgün olacağız. Bu proje de bize bu yönde büyük katkılar sağlayacaktır.’’

Yasemin Akad
"Omuz omuza çalıştığımız her takım arkadaşımıza gerek kişisel gerek mesleki anlamda gelişim imkanları sunmayı çok kıymetli buluyorum. Netaşlı olmanın getirdiği değerlerimizle, hızla değişen teknoloji çağında, çalışanlarımızın da kendi uzmanlık alanlarını derinleştirmesi çok önemli. Rekabetçi kalabilmek, müşteriye proaktif yaklaşabilmek, sektörde gerçekten büyük fark yaratan detaylar. n-telligent institute olarak tüm çalışanlarımızın bireysel gelişimleri için onlara büyük fırsatlar sunuyoruz, önemli yatırımlar yapıyoruz. Pandemi sürecinde yaşadıklarımız, sektörde sürekli bir yenilenmenin ve sürekli bir gelişmenin kaçınılmaz olduğunu ortaya koydu. Skills Lifting Up! projesi bu bağlamda Microsoft Azure eğitimleri ve sertifikasyonları noktasında çok önemli bir fırsat."

Koray Otyam
"Değişen ve gelişen sektör şartları, ‘Ben şu konuları biliyorum’ demek yerine ‘Ben şu sertifikalara sahibim’ demeyi gerektiriyor artık. Bu noktada bu projenin varlığı gerçekten çok kıymetli. Açıkçası ‘Sertifika bizim işimiz!’ diyor ve BDH olarak biz de bu projenin en büyük destekçilerinden biri olduğumuzu dile getirmekten memnuniyet duyuyorum."
Baran Korukluoğlu
"Bulut teknolojisi artık hayatımızın içinde ve sektörün yolu tamamı ile buradan geçiyor. Her zaman olduğu gibi bu konuda da en hızlı aksiyon alan, en hızlı adapte olan kurumlardan biriyiz. Bu noktada bilgilerimizi sertifikasyonla taçlandırmak çok değerli olacak. Dışarıda ciddi paralarla alınabilen bu eğitimlerin, ha keza yine ciddi paralarla girilebilen sınavların n-telligent institute’un bu projesi ile ücretsiz olarak ayağımıza gelmesi, tüm çalışanlarımız için kaçırılmaması gereken bir fırsat."


Hasan Kaya
"Bulutun gücüne ve Microsoft’un bu noktada açık kaynak ve geliştirme olarak ekosisteme yaptıkları yatırımların geleceği şekillendireceğine inanan bir organizasyonuz. Bu zamana kadar biraz alaylı yapıyorduk bu işi Azure tarafında. Şimdi artık bu eğitimler ve sertifikasyon sınavlarıyla mektepli tarafa geçiyoruz. Ekip olarak bu güzel projeyi kesinlikle sonuna kadar destekliyoruz."