Sayı 4
Öncüler

LinkedIn Learning’in EN’lerinden

LinkedIn Learning’de 422 kurs tamamlayarak, bu eğitim platformunda en fazla sertifikayı toplayan çalışanımız İbrahim Ünlü ile mini bir röportaj gerçekleştirdik. Şirketimizde İş Analisti olarak görev yapmakta olan İbrahim’in diğer çalışanlarımız için de bir motivasyon kaynağı olacağını düşünüyor ve sizleri bu keyifli sohbetle baş başa bırakıyoruz

İbrahim Ünlü - İş AnalistiLinkedIn Learning’de en çok eğitim tamamlayan kişi oldun. Ne düşünüyorsun?

Netaş’ın LinkedIn Learning ile anlaştığı haberini alınca sistemin açılması için gün saymaya başladım. Burada arama motorundan ilgimi çeken bir eğitime kolayca ulaşabiliyorum, benzer eğitimleri inceleyebiliyorum, dil desteğini kullanabiliyorum ve en önemlisi de platformun aldığım eğitimleri sertifikalandırıyor olması da ayrıca bir güzel, küçük bir hediye gibi.

Netaş’ın eğitime verdiği önem ve n-telligent institute hakkındaki görüşlerin nedir?

Netaş’a gelir gelmez Netaş kültürünü bana anlatan detaylı bir oryantasyon eğitimiyle karşılaştım ve eğitimler sürekli olarak çeşitli konularda devam etti. Daha önce iki büyük firmada daha çalıştım. Ama eğitim konusunda gördüğüm en kurumsal, en profesyonel firma diyebilirim Netaş için.

n-telligent institute burada hepimiz için çok büyük bir şans, harika bir imkan gerçekten. Bizi bizden daha çok düşünüyorlar kesinlikle. Çalışanları Netaşlı yapmanın bir metodolojisi gibi.

Pandemi süresince eğitimin hayatındaki yeri arttı diyebilir miyiz?

Hani bir filtre kahvenin yoğunluğu vardır, her içişinizde biraz daha yoğunlaşır, sizi daha mutlu eder ya, pandemi sürecinde de eğitimin yoğunluğu ve önemi işte aynen böyle arttı hepimizin hayatlarında. Ben de evden çalıştığımız bu süreçte rutinde kaybolan vakitlerimi kendime ayırma, eğitimlerle de bu süreci verimli hale getirme şansı yakaladım.

Peki LinkedIn Learning’de aldığın eğitimleri düşündüğünde sana en çok fayda sağlayan ya da en keyif aldığın eğitimler hangileriydi?

Mesleki ve iş pozisyonuma uyan eğitimler olan “Proje Yönetimi, İş Analizi, İş Zekası, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Big Data, 3D Map” eğitimleri ile karmaşık, acil ve stresli kaos durumlarda insan yönetimine dair Soft-Skill eğitimler özellikle ilgimi çeken ve yüksek verim aldığım konu başlıkları oldu. Özellikle pandemi süresince liderlik ve iletişim eğitimleri de artık mini bir ofis haline gelen evimizde, eşim ve çocuklarımla oluşan yeni ekibimizi birlikte yönetme konusunda bana yardımcı oldu.

Tekrardan hem bu yoğun katılımlı performansın hem de topladığın sertifikalar için seni tebrik ediyoruz. Çok teşekkürler.

Ben teşekkür ediyorum asıl. n-telligent institute’u ve bize sunduklarını keyifle takibe devam edeceğim, yeni eğitimlerde, yeni sertifikalarda ve yeni başarılarda görüşmek üzere.