Sayı 4
Bizden

Dijital Yetkinlikler için n-telligent institute

Sürekli değişen yeni ekonomiye ve geleceğe bugünden uyumlu bir şirket olmayı sağlayacak yetenek ve beceri setlerine odaklanan n-telligent institute, mühendis liderler yetiştirilmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Teknik bilginin yanı sıra mühendislik rollerindeki liderlik becerilerini destekleyen sosyal yetenekleri de artıracak içerikler sunuyor.
Dijital Yetkinlikler için n-telligent institute

Şirketlerin artan rekabet ortamında başarı yakalaması ve öne çıkabilmesi için sağlam bir bilgi temeli ya da geçmiş yetkinlikler yeterli olmuyor. Dijital yetkinlikleri sürekli güncel tutmak ve beceri kaynaklarını geliştirmek gerekiyor. Trendleri takip etmek, ardından iş güçlerini dönüştürmeye ve yeniden geliştirmeye hazırlamak dünyadaki iş gücünün dijitalleşmesinde kuruluşlar için en büyük zorluklar arasında yer alıyor.

Türkiye’nin mühendis okulu Netaş da bu bağlamda Türkiye ve yakın coğrafyanın dijital dönüşümün sürekli değişen ihtiyaçlarına “n-telligent institute yüksek eğitim merkezi” ile yanıt veriyor. Şirketlerin insan kaynaklarının dijital yetkinliklerini güçlendirmek amacıyla kurduğu n-telligent institute ile Netaş, farklı dikeylerdeki şirketlerin insan kaynağının eğitiminde “iş ortağı” olmayı hedefliyor. n-telligent institute’da her sektörden şirketlere, start-uplardan öğrencilere kadar tüm ekosistemin yetkinliklerini güncel tutabilmelerine destek olmak üzere tasarlanan eğitimler sunuluyor.

Netaş’ın bir sonraki adımda hedefinde n-telligent institute eğitim merkezini globale açarak, eğitimleri ihraç etmek de yer alıyor. 47 yıllık köklü ArGe’si ve dijital dönüşüm projelerindeki birikimiyle Netaş, n-telligent institute çatısı altında siber güvenlikten, çevik yönetimine, test hizmetleri yazılımından, büyük veri bilimine ve global iş ortaklarının teknolojilerine kadar 6 ana başlıkta 20 alt başlıkta eğitim sunuyor.

Dijital dönüşümün sürekli değişen ihtiyaçlarına hızlı cevap verecek şekilde tasarlanan n-telligent institute; şirketlere, iş gücünü teknolojideki en yeni gelişmelere entegre etmeleri için yaşam boyu süren bir öğrenme imkanı sağlıyor. Mühendis liderler yetiştirmeye odaklanan n-telligent institute, mühendislerin teknik rollerdeki liderlik becerilerinin gelişimini destekleyecek, sosyal yeteneklerini artıracak şekilde tasarlandı.

Küresel Teknoloji Devi ZTE’nin Eğitimleri de Entegre

n-telligent institute, Netaş’ın ana hissedarı iletişim teknolojileri alanında sahip olduğu patent sayısıyla dünyanın en büyük şirketlerinden ZTE’nin 5G Ağ Teknolojileri, Radyo Erişim Teknolojileri, IP Networking, Kablosuz İletişim Teknolojileri, Anahtarlama Altyapısı ve RAN ürünü eğitimlerini de içeriyor.

DevOps Uzmanlığında Uluslararası Akredite Sertifika Sunuyor

Netaş n-telligent institute, DevOps uzmanlarının oluşturduğu küresel bir kuruluş olan DevOps Institute ile iş birliği gerçekleştiriyor. İş ortaklığı çerçevesinde n-telligent institute, DevOps Institute’un Türkiye ve bölgede eğitim ve sınav merkezi yetkinliğini aldı. Bu sayede Netaşlı eğitmenler de sekiz farklı dalda akredite DevOps eğitmen sertifikalarına sahip olarak eğitim verme yetkinliğine sahip oluyor.

'Eğiticinin Eğitimi' Sertifika Programı

n-telligent institute’un 100 yılı aşkın tecrübesi ile şirketlerin organizasyonel gelişimine katkı sağlayan Dale Carnegie ile işbirliği bulunuyor. Dale Carnegie, Netaş uzmanlarının eğitmenlik vizyonu oluşturmalarında, eğitim programlarını hazırlamalarında ve etkili bir eğitim için gerekli becerilerini geliştirmelerinde ‘Eğiticinin Eğitimi’ sertifika programıyla destek oluyor.