Sayı 4
İş Birliklerimiz

DevOps Mühendisleri İlginin Odağında!

Yeni normal ile birlikte DevOps mühendislerine olan ilgi de fazlasıyla arttı. Onlar artık sektörün aranan elemanları.

DevOps - nullÖnde gelen küresel DevOps Uzmanları Derneği olan işbirliği partnerimiz DevOps Institute’un kısa süre önce yayınladığı ‘Upskilling 2021 - Enterprise DevOps Skills’ raporunda, küresel salgınla geçen 2020 yılında iş modellerini zorlu şartlarda günün gerekliliklerine göre değiştirip verimliliği arttıran şirketlerin başarıya ulaştığı, bu dönemde bu dönüşüme ayak uyduramayanların ise sektörde çok geride kaldığı, bazılarının ise tamamen yok olduğu belirtiliyor. Yine aynı raporda BT uzmanlarından ‘Görünmeyen Kahramanlar’ olarak bahsediliyor.

Bu dönüşümün anahtar kişileri arasında DevOps mühendisleri göze çarpıyor. Dünya çapında yapılan ankette son dönemdeki kesinleşen (ve planlanan) mühendis işe alımlarında, DevOps mühendislerinin uzak ara lider konumda olduğu görülüyor.

n-telligent institute olarak, DevOps Institute ile yaptığımız işbirliği neticesinde DevOps eğitim ve sınav merkezi olarak hizmet veriyoruz.

DevOps Institute kapsamında alınabilecek 8 farklı sertifikasyon eğitimleri için sertifikalı eğitmenlerimizle canlı sanal sınıf eğitimleri, online bireysel çalışma fırsatları ve sınava giriş hizmeti sunuyoruz.

Eğitim içeriklerimizi görmek, web sitemiz üzerinden detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayın.