Sayı 4
Gelişmeler

Art of Engineering Programımız 2. Dönem Mezunlarını Verdi

İTÜ ile ortaklaşa düzenlediğimiz ve mühendislik ile sanat kavramlarını bir araya getirdiğimiz programımız ‘Art of Engineering’ ikinci dönem mezunlarını verdi. Netaşlı katılımcılarımız İTÜ sertifikalarını alırken, programla ilgili görüşlerini de bizlerle paylaştılar.
Art of Engineering Programımız 2. Dönem Mezunlarını Verdi

Çağatay Bozkurt, Mobil Bankacılık Sistemleri Kalite, Test ve Test Otomasyon Hizmetleri Müdürü: ”Art of Enginering programı mühendislerin çizim, seramik ve fotoğrafçılık gibi görsel sanatlar ile duyularını ve gözlem yeteneklerini geliştirerek daha yetkin birer mühendis olmaları açısından oldukça faydalı bir program içeriği sunuyor.”

Fatma Çelik, Kıdemli Yazılım Geliştirme Mühendisi: "Mühendislik Sanatı programına katıldığım için çok memnunum. Modern sanat, sosyoloji, fotoğraflama, desen dersleri gibi çeşitli konuları içeren bir programdı. Proje oluşturma aşamaları, hocalarımızın destekleri ve fikirleri çok güzeldi. Yaratıcı düşünce geliştirilmesi açısından çok destekleyici derslerdi. Uzaktan çevrimiçi olarak dersleri almamıza rağmen çizim derslerini, uygulamalı seramik derslerini çok güzel gerçekleştirdik. Emeği geçen hocalarımıza ve programı organize eden Netaş’a çok teşekkür ederim."

Şeyma Taşkınoğlu Yılmaz, Savunma Proje Yönetimi Uzmanı: “Art of Engineer programında sınırlarımızı aşmayı, kalıplaşmış alışkanlıklardan çıkabilmeyi ve ufak detayların ne kadar büyük farklılık kattığını keşfettik.”

Tunç Akpınar, SAP ABAP Danışmanı: "Eğitime başlamadan önce belirlediğimiz ve eğitimden beklentiler formunda yazdıklarımın hepsine eğitim sonunda ulaşmış olduğum için çok memnunun. İş hayatımda bana kattığı farklı bir bakış açısı ve düşünme olanağının yanı sıra, eğitimden önce bir çöp adamı dahi zar zor çizerken eğitim sonunda ve içerisinde yaptıklarım beni şaşkınlıkta bıraktı. Hep zor görünenin aslında hiç de zor olmadığını gösteren bir eğitim oldu benim için."

Yansı Cengiz, Salesforce Çözümleri Uzman Yardımcısı: "Art of Engineering eğitimimiz fotoğraf eğitimi ile başlayarak desen, doğal nesne tasarımı , seramik, sosyoloji, modern sanat gibi bir çok alanda bakış açımı genişleten, katılmaktan çok mutlu olduğum ve bitmesini hiç istemediğim bir eğitimdi. Felsefe, bilim, teknoloji ve sanat hakkındaki konuşmalarımız çok keyifli ve ufuk açıcıydı. Sanat ve mühendisliği orta noktada buluşturan projemizle ise programı sonlardırdık. Bakmayı değil görmeyi öğreten ve bu güzel yolda bana heyecanlı bir başlangıç sunan değerli hocalarımıza bu vesile ile tekrar teşekkür etmek istiyorum."

Zeliha Kahya, Test Otomasyon Mühendisi: “Art of Engineering programı aklınızdaki fikirleri projeye dönüştürüp en iyi şekilde sunmanızı sağlayacak mükemmel bir yol gösterici.”